ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/4/22 11:29 AM

Челзи ќе го казни Лукаку со 600.000 евра за контроверзното интервју

Челзи ќе го казни напаѓачот Ромелу Лукаку за контроверзното интервју кое го даде пред неколку дена.

Пред два дена, Лукаку изјави дека не е задоволен од ситуацијата во Челзи и дека направил грешка кога го напуштил Интер за да се пресели во таборот на лондонските „сини”

Лондонскиот клуб може да го казни 28-годишниот напаѓач до 600 илјади евра, пишува „La Gazzetta dello Sport”.

Да потсетиме, Белгиецот минатото лето се пресели во Челзи од Интер за 115 милиони евра. Неговата плата во Лондон е 12 милиони евра годишно нето.

Лукаку оваа сезона одигра 18 настапи за Челзи во сите натпреварувања и постигна 7 голови.

МИА

фото: www.skysports.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1