ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/3/22 10:28 PM

Како изгледа на оние кои не гледаат од горе – Ана Бекута за првиот настап после смртта на Мрка

Легендарната пејачка Ана Бекута пееше за Нова година во Требиње на плоштад. Тоа всушност беше нејзино прво појавување во јавноста, по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ.

Таа во виолетов фустан и со насмевка на лицето ги отпеа своите најголеми хитови, меѓу кои и песната „Не сум родена да живеам сама“.

Сега по тој повод се огласи и самата Ана.

– Само што ги добив овие снимки. Велат дека во саботата на плоштадот Краина имало 35.000 души. Верувај ми, ја почувствував прегратката на секој од вас. Овие снимки од небо се прекрасни. Да видиме како им изгледаше на оние кои не гледаат одозгора – напиша Бекута, додека на видеото се гледа како ја пее песната „Еден живот имам“ чии стихови меѓу другото гласат „Едно срце да ме сака“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Како што рекоа нејзините пријатели, како и да се врати на местото на настанот, Ана и понатаму е скршена и страда. Семејството и внуците и се најголемата утеха и прават се за да ја усреќат секој ден.

Извор: Блиц.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1