ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/3/22 7:56 PM

Домашен сируп за воспалено грло од состојки кои сигурно ги имате дома

Не е реткост за време на ладни денови да не заболи грло.

Ако на тоа додадеме и прослави, гласно зборување и пеење, големи се шансите тоа да ви се случи. Но, ако крајниците не се воспалени и немате температура, лесно ќе го решите со сируп кој можете да го направите во вашата кујна.

Овој сируп содржи состојки кои имаат антивоспалителни и антивирусни и антибактериски својства. Покрај тоа, овие корисни намирници го подигнуваат имунитетот и ќе бидат вистински мелем за вашето воспалено грло.

-4 лажици мед

-1 лажица куркума

-1 лажица ситно рендан ѓумбир

-1 кафена лажичка издробен лук

Извор: Ало.рс

Фото:  Shutterstock


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1