ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/2/22 9:15 PM

„Тања Савиќ можеше да ме чини брак“ – Фолкерот Баџи ја молел сопругата да не се разведат, а името на пејачката не смее да го спомне

Тања Савиќ вешто ги криеше своите љубовни врски и емотивни партнери се до, сега веќе бившиот сопруг со кого има два сина, Душан Јованчевиќ.

Освен врската со колегата Дарко Филиповиќ во еден момент се зборуваше и за наводната романса со оженетиот Станко Недељковиќ Баџи, пејачот кој сам призна дека тоа можело да го чини брак.

Фолкерот тврдел дека ја молел сопругата да не поднесува барање за развод поради Тања, а таа му рекла дека тоа секако ќе го стори ако само името и го спомене.

– Ве молам за нема ништо да не ме прашувте! Зборував за врската со Тања и поради можев да се разведам, можеше да не чини брак. Едвај се смирив со сопругата која ја молев да не поднесе документи за развод. Ми рече дека ако уште еднаш го споменам името на Тања веднаш ќе се разведеме. Не можам и не смеам да зборувам ништо, разберете ме – раскажа пејачот.

Двајцата се запознале додека таа се натпреваруваше во „Гранд Ѕвезди“ и впловиле во романса која траела две години, а раскинувањето се случило кога таа се „смувала“ со Дарко Филиповиќ.

Извор: Mondo

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7