ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/1/22 7:32 PM

Драгана Мирковиќ колабирала, па завршила во болница на инфузија

Драгана Мирковиќ по синоќешниот настап на Златибор завршила во болница.

Извор на Пинк велат дека пејачката наводно колабирала, па отишла во болница да прими инфузија, а накратко била поврзана со кислород.
„Драгана даде се од себе за да биде на врвот на задачата и да ги израдува сите гости. Направи атмосфера за паметење, но во еден момент и се слоши, па мораше да ја посети болницата во Ужице, каде што беше и беше дадена инфузија и поврзана на кислород поради колапсот, за да и се поврати силата“, открил изворот информиран за случајот.

Драгана на својот Инстаграм профил најави реприза на дочекот и настап на плоштадот во Ќуприја.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1