– ММС
Видео Спорт Фудбал

Ремек дело на Трајковски во ремито со Кремонезе (видео)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски убав гол за Палермо синоќа во ремито со Кремонезе (2:2). Трајковски го совлада гостинскиот голман во 26.минута со удар од 20-ина метри откосо.

Вториот Македонец во тимот на Палермо, Илија Несторовски во игра влезе во 72.минута.

Палермо исто како и Кременозе имаат по два нерешени натпревара во првите две рунди од Серија Б.

Лограње

X

Регистрација