ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/24/21 11:33 PM

Новогодишна бајка на Славјанскиот Универзитет (видео)

Да уживате во новите филмски остварувања, да купите уникатен, рачно изработен подарок за своите најблиски или пак да учествувате на работилница и многу да се забавувате -сето ова може да го направите на едно место, на Меѓународниот Славјански Универзитет „Г.Р. Державин“, кој традиционално го одржува новогодишниот фестивал и базар, во рамки на нивната новогодишната програма.

Денеска во склоп на новогодишната програма се одржуваше една исклучително интересна „Ликовна академија“, во која можеа да учествуваат сите оние кои знаат да сликаат, но и оние кои имаат желба.

Тимот на ММС ја посети работилницата, а овие фотографии ги издвоивме за вас.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1