ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/18/21 8:08 PM

Како да препознаете природен мед – Неверојатни трикови кои помагаат

Во зимските денови, еден од омилените пијалоци е чајот со мед. Сепак, станува се потешко да се најде вистинскиот мед. Со неколку трикови ќе научите да разликувате вистински од лажен мед кој се повеќе се продава.

Еден од триковите кој секако функционира е да ставите една лажичка мед во водата. Ако е вистински, медот ќе остане на дното. Лажниот ќе се измеша со водата.

Вистинскиот мед се препознава по густината кога ќе го јадете. Лажниот мед после некое време кристализира, бидејќи тоа значи дека му се додава шеќер.

Извор:Србија24.инфо


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7