ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/18/21 5:17 PM

Среќна Нова 2202 година – Улцињ 180 години пред сите

Улцињ отиде речиси два века напред и наместо во 2022 година ќе ја слави 2202 година.

Тој што го постави новогодишното украсување на кружниот тек во овој црногорски град, очигледно бил малку збунет, па ги свртел местата два и нула.

 

Поради оваа грешка, Улцињ стана предмет на потсмев на социјалните мрежи.

 

Извор: Нова.рс

Фото: RINA, Printscreen Twitter / Игор Чобановиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7