ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/17/21 11:15 AM

(Видео) „Едвај зборува“ – Пејачката Зорица Брунцлик прозборе за болеста на сопругот Кемиш

Зорица Брунцлик синоќа на снимање на новогодишно шоу, ги изненади сите е што дошла сама, без сопругот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, кој вообичаено ја следи во чекор.

Таа откри дека Кемиш бил спречен од здравствени причини, дека целото семејство било заразено.
-Мојот сопруг се разболе, внуката му го пренела вирусот, и мама и тато и се болни, се молиме да не се разболам и јас поради Нова Година. Имавме закажано едно гостување, Кемиш се јави да го откажеме и не можеше да зборува. Му велам: „Човеку, пиши порака, едвај зборуваш“, рече Брунцлик, додавајќи дека се надева дека брзо ќе закрепне.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1