ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/16/21 8:45 PM

Откриени девет неисправни возила кои вршеле јавен превоз во Штип

Полициски службеници на СВР Штип денеска од 12 до 16 часот спроведоа акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани девет технички неисправни возила.

Шест од возилата (Штип-2, Берово-2, Кочани-1, Виница-1) имале неисправни сопирачки. Неисправните возила веднаш се исклучени од сообраќај и изготвени им се соодветни поднесоци.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7