ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/3/21 4:09 PM

Нападнат автобус со фудбалерки во Бразил, една од нив сексуално злоставувана

Ужасни вести доаѓаат од Бразил. Фудбалерките на Абелас Раињас се нападнати од разбојници после натпреварот со Флуминенсе.

Автобусот со кој тргнале на натпреварот бил пресретнат од вооружени и маскирани разбојници кои ги ограбиле фудбалерките.

Бразилските медиуми наведуваат дека една од фудбалерките претрпела сексуално злоставување.

– Се чувствувавме како во хорор филм. Не можевме ниту да спиеме размислувајќи за тоа што се случи, а можеше да биде и полошо – истакна претседателката на клубот Китерија Алвес.

Објаснето е дека напаѓачите украле торба со документи и пари, а тренерот Бегао Силва пријавила дека една од нејзините играчи била сексуално малтретирана.

Напаѓалите прво го сопреле автобусот и го истерале возачот и почнале да грабаат. Имале ножеви и можеле да ги повредат фудбалерките ако во меѓувреме воената полиција со куршуми во воздух не ги растерала и спречила поголеми инциденти.

Извор и фото: Mondo.rs

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7