ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/2/21 9:54 PM

Тру се кака во када, во ресторан гледа Јутјуб да не ја слушам како лудува – Клои Кардашијан призна како се однесува како родител

Кога била запрашана да се опише себеси како мајка за време на епизодата од „Исповеди на мама“, водена од Елен Деџенерис, Клои Кардашијан призна дека била многу строга со нејзината тригодишна ќерка Тру. Всушност, таа се нарече „милитантна“, додавајќи дека „водењето распоред ги спасува сите“.

Открила и метод со кој ја забавува ќерка си кога се во ресторан, свесна дека на тој начин се изложува на осуда.

Зборувајќи искрено за родителството, на прашањето „Што е нешто што си се заколна дека никогаш нема да го правиш како родител и сега ќе работиш?“ Таа воздивна и рече: „Кога одиме во ресторан, и го давам на Тру мојот Ајфонот да гледа „YouTube“, па не морам да ја слушам како полудува“.

Сега, кога Тру има 3 години, животот на нејзината мајка очигледно се менува. Помина времето кога таа можеше да ја облече во меки костими за Ноќта на вештерките како мала кукла; оваа девојка сега има своја личност.

Се чини дека нема многу што гордата мајка нема да направи за малата ќерка што ја дели со поранешното момче Тристан Томпсон. Таа признала и дека Тру извесно време ја користела нивната када како тоалет.

На прашањето што треба да „учи во движење“ како родител, таа не се двоумеше да одговори. „Тој период кога Тру какаше во када. Никогаш не сум го доживеала тоа. Не знаев дека децата какаат во када. Беше одвратно и не сакам повторно да поминувам низ тоа“.

Извор: Индекс.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1