ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/1/21 7:04 PM

Меган е грда, го уништи односот на Хари со семејството, само го користи – Трамп повторно ја нападна Меган

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, се приклучи на редот на мразителите на Меган Маркл, војвотката од Сасекс.

Тој рече дека таа не ја почитува кралицата Елизабета Втора и манипулира со принцот Хари, уништувајќи ги неговите односи со семејството.

Трамп тврди дека постапките и на принцот Хари и на војвотката од Сасекс ја оштетиле монархијата во последните години. Тој додаде дека никогаш не бил обожавател на Меган Маркл, а откако војвотката од Сасекс го коментирала негативно пред две години, отишол далеку, велејќи дека е грда.

„Мислам дека таа ужасно го користи Хари и еден ден ќе зажали за тоа. „Мислам дека тоа го уништи неговиот однос со семејството и ја повреди кралицата“, рече тој.

Тој рече и дека не му се допаѓа што не ја почитува кралицата, која, како што вели, е голема жена и историска личност.

Трамп најмногу ја обвинува за мешање во американската политика, а има индиции дека тие му помогнале на Џозеф Бајден да победи на претседателските избори минатата година.

„Таа ја искористи кралската титула за да се меша во американската политика со лобирање на членовите на Конгресот. „Таа се обидува да прави работи што мислам дека се многу несоодветни“, рече Трамп.

Трамп зборуваше и за својата наклонетост кон кралицата, тврдејќи дека е воспитан да го почитува кралското семејство бидејќи мајка му е од Шкотска.

Ова не е прв пат Трамп да се судри со Меган и Хари. Претходно оваа година тој изјави дека ќе оди на американските избори во 2024 година доколку Меган се кандидира.

„Се надевам дека тоа ќе се случи, бидејќи ако тоа се случи, тогаш би имал уште поголем мотив да се натпреварувам. Јас не сум нејзин обожавател“, изјави поранешниот претседател.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1