ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/30/21 7:56 PM

Пријавата за бомба во МНТ е лажна, информираат од МВР

Пријавата за бомба во Македонскиот народен театар била лажна, информираат од МВР.

-МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. Се преземаат мерки за утврдување на пријавата и преземање на соодветни мерки и санкции против личноста која лажно пријавила. Им благодариме на граѓаните за трпението, и на медиумите за професионалниот однос кон ситуацијата, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1