ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/30/21 8:05 PM

Сите матични лекари со 70 % вакцинирани пациенти ќе добијат по 30 денари од вакциниран пациент

Во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од КОВИД-19 и за спречување на ширењето на пандемијата, Владата денеска донесе одлука.

Владата одлучи за еднократна финансиска награда во висина од 30 денари по пациент за матичните лекари доколку достигнат и надминат опфат од 70% со вакцинација на своите пациенти од вкупниот број запишани кај нив.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1