ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/30/21 6:31 PM

Поради дојава за бомба во МНТ, блокиран центарот на Скопје

Центарот на Скопје е блокиран. Поточно забрането е движење на потегот од Македонскиот нареден театар, Камениот мост, плоштад „Македонија“, Холокаустот и музејот на ВМРО. Екипите за организиран криминал, односно екипи од Одделот за антитероризам се веќе на терен.

ММС дознава дека причина за блокадата на центарот на градот е дојава за бомба, со која би бил извршен терористички напад, па од тие причини сите вработени од овие институции се надвор.

Од МВР засега не  соопштува детали.

Фото: мнт.мк


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1