ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/30/21 11:57 AM

Грција ќе казнува со 100 евра лица над 60 години кои немаат ниедна доза вакцина

Грчките медиуми објавија дека со 100 евра ќе бидат казнувани лицата над 60 годишна вораст кои не примиле ниту една доза вакцина против ковид-19.
Објавата доаѓа во периодот кога Грција е погодена од новиот бран на ковид вирусот и зголемениот број на нови случаи.

Мерката ќе стапи во сила на 16 јануари 2022 и нема да има исклучоци, освен за лицата кои од медицински причини не смееле да ја примат вакцината.

извор: Blic.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1