Се преврте македонски камион во Хрватска - возачот е повреден
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/29/21 10:14 PM

Се преврте македонски камион во Хрватска – возачот е повреден

Македонски камион со платформа за превоз на други возила се преврте на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, околу 17 часот и 5 минути, при што неколку возила што го превезувале камионот испаднале, а возачое е повреден.

– Возачот бил свесен. Видов дека неговата приколка почна да се ниша. Изгледаше прилично грдо – изјавил читателот.

Извор: 24сата.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7