ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/29/21 6:22 PM

Стружанец узурпирал државно земјиште и си изградил викенд куќа

СВР Струга поднесе кривична пријава против Б.Д.(35) од Струга, поради постоење основано сомнение за сторени  кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижност“, информираат од МВР.

Пријавениот, во својство на  инвеститор, во текот на 2020 година на локација во с.Горна Белица, без соодветно одобрение започнал изградба на викенд куќа и зазел државно земјиште.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1