ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/29/21 1:19 PM

Брачен пар и девојка повредени во автобуската несреќа попладнево ќе бидат префрлени во Скопје

Се очекува денеска попладне од болницата „Пирогов’ во Софија да бидат отпуштени уште тројца пациенти кои беа повредени во автобуската несреќа на автопатот „Струма” на 23 ноември. Се работи за маж и неговата сопруга и за млада девојка, кои ќе бидат префрлени во земјава, соопшти дописникот на МИА од Софија.

Според официјалното соопштение од болницата, пациентите се во стабилна и добра општа состојба. Во моментов на Клиниката за изгореници и пластична хирургија има четири пациенти кои ноќта ја поминале според очекувањата на медицинскиот персонал во болницата и без промени од вчера.

Пациентот кој е хоспитализиран на Клиниката за неврохирургија закрепнува и веќе се движи. Тој имаше две успешни операции – на потколеницата и на ‘рбетот.

МИА

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1