ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/29/21 8:29 AM

За девет часа три земјтреси на Косово

Ноќеска на Косово се забележани три земјотреси. Првиот, со јачина од 2,4 степени е забележан во 2.20 часот, вториот од 2,9 степени во 3.08 часот, додека третиот со јачина од 2,6 степени во 4.08 часа.

За среќа земјотресите биле послаби и нема никакво оштетување, освен вознемиреност кај жителите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1