ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/27/21 8:52 PM

Почина новинарот Тодор Пендаров

Денеска почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров.

Пендаров беше политички аналитичар кој во својата кариера беше и дописник за Радио Скопје, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието на Република Северна Македонија.

Зад себе остави долгогодишна новинарска кариера, редовно присуствувајќи на ТВ-дебатите, анализирајќи ги политичките случувања.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1