ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/27/21 10:10 AM

(Видео) „Проклет да си криминалецу, кој ја уби мојата ученичка“ – На автобусот во Косово пукано од освета?

Како мотив за злосторството во Косово, каде загина возач на автобус и двајца тинејџер можно е  да е одмазда или последица на меѓусебни расправии меѓу автопревозниците и тепачка за рути.
Од тинејџерите преку  се прости класниот раководител на убиената тинејџерка.

– Проклет да си криминалецу, кој го уби мојот ученик. Сочувство до семејствата на сите убиени вечерва – напиша таа.

Тинејџерот Г.М. била средношколка по медицина. Нејзината братучетка изјавила дека девојката (17) сонувала да стане лекар, пренесува Репортерс.
„Имаше 17 години, отиде на медицинско училиште и се врати од училиште. Тоа беше училишен возен ред, се враќаше како и секој ден со автобус, како и сите ученици“, рече таа.

Како што изјавила за РТК, семејството на убиената девојка е во шок.
Официјалната веб-страница на Средното економско училиште „Кадри Кусари“ во Ѓаковица објави дека Љ.Х, ученик од ова училиште, е еден од убиените при нападот на автобусот во Глоѓан, јавува Кљан Косова.
Искрено сочувство до семејството на Ледион од вработените во училиштето, учениците и особено од соучениците“, се наведува меѓу другото на официјалната веб-страница на ова училиште, пренесува Кљан Косова.

Портпаролот на полицијата за регионот на Пеќ, Фадил Гаши, изјавил дека во автобусот во моментот на пукањето имало 8 патници, јавува Кљан Косова.

Во автобусот било пукано од калашњиков.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1