ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/21 12:06 PM

На Бјелогрлиќ му се заканува казна од шест месеци затвор

Основното јавно обвинителство од Ниш поднесе обвинителен акт против Драган Бјелогрлиќ за сторено кривично дело Насилничко однесување член 344 ст.2 од Кривичниот законик и предложи затворска казна во траење од шест месеци – потврдиле од оваа судска институција, пренесува novosti.rs.

Како што неофицијално се дознава, Бјелогрлиќ преку својот адвокат понудил да го примени принципот на можност, односно обвинетиот да плати 100.000 динари за добротворни цели, без да биде кривично гонет, но обвинителството го одбило предлогот и го обвини.

Преземено од: https://www.novosti.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1