ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/21 12:02 PM

(ВИДЕО) „Symbiotics“ прва заедничка изложба на Филип и Ангел Коруновски во МКЦ

„Symbiotics“ е првата заедничка изложба на Филип и Ангел Коруновски, визуелни уметници со разноликост во нивните портфолија, а слични во нивната физономија.

На изложбата во галеријата на МКЦ која е отворена од 23 ти ноември до 4 ти декември, претставени ќе бидат 40 дела работени во комбинирани сликарски и цртачки техники. Сите дела се работени на квадратни платна и се рефлексија на чувствата и размислите на уметниците во контекст на апстрактната уметност и акционото сликарство во насока на личното современо доживување на општеството.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1