ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/21 8:37 AM

По втор пат за еден месец сум позитивен- Брајан Адамс во болница поради корона

Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс на својот Инсаграм профил објави дека е во Италија и оди в болница, вторпат за помалку од еден месец бил позитивен на Ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bryan Adams (@bryanadams)

– Тука сум, штотуку пристигнав во Милано и по вторпат за еден месец имам позитивен тест на Ковид. Затоа одам во болница, напиша рокерот на Инстаграм.

Тој наводно бил вакциниран, и претходно бил позитивен, иако немал никакви симптоми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bryan Adams (@bryanadams)


 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1