ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/21 11:22 PM

Повторно му се влошила состојбата – Мишо Ковач итно примен во болница

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел.

Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слободна Далмација“.

Лекарите се сомневаат дека е почеток на пневмонија. Мишо бил тестиран и за коронавирус, а наодите покажале дека и Лидија и тој биле негативни.

„Не можам да зборувам, не ми е добро“, кратко изјавила неговата сопруга Лидија.

Мишо на крајот на октомври заврши во болница, но по неколку дена лекарите решија да го пуштат на домашно лекување и дополнителни прегледи кои беа неопходни за да се уверат во неговата здравствена состојба.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1