ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/21 2:16 PM

Механџиски ќе донира 45.000 евра на семејствата на настраданите во сообраќајката во Бугарија  

Комерцијален текст

„Како фамилија Механџиски, која негува здрави општествени и човечки вредности и како сопственици на Холдинг-компанијата ЗЕГИН, со која управуваме и која има долга традиција на општествена одговорност, одлучивме на семејствата кои ги загубија своите најмили во трагичната сообраќајна несреќа на 23 ноември во Бугарија, да им доделиме парична помош во износ од 45.000 евра“, информира семејството Механџиски, изразувајќи длабоко сочуство на семејствата кои ги загубија своите најмили.
Додаваат дека, воедно, на членовите на потесните семејства на загинатите им овозможуваат едногодишно бесплатно користење на комплет поликлинички, здравствени услуги и лекување во ПЗУ Д-р Верица Механџиска – Зегин-Интер Медика.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1