ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/21 10:28 AM

Пинк издание на војвотката од Кембриџ – Освежување за мрачниот ден во Лондон

Војвотката од Кембриџ беше вистинско освежување за време на еден мрачен ден во Лондон. За посетата на училиште во северниот дел на градот избрала весело розово палто, а во истата боја од под ѕиркала ролка.


Како и секогаш, за нејзините јавни настапи, 39-годишната војвотка од Кембриџ го скрои својот аутфит за оваа пригода. Овој пат се работеше за нејзината официјална посета на средно училиште во северен Лондон, каде што пристигна во добро расположена и покрај лошото и тмурно време.

За дружење со средношколците, Кејт Мидлтон избра црни панталони од костум со кои искомбинирала розово палто и фустан во иста боја, додека облекла чизми до глужд со високи потпетици.

Таа комбинација дополнително ја истакна нејзината витка фигура, особено затоа што во панталоните ја турна ролерката со што визуелно и ги издолжија нозете, а капутот ѝ беше полн погодок за ова лошо и тмурно време. Станува збор за модел кој ја следи линијата на телото до колковите, од каде што благо се шири сè до колената и одлично прилега на секоја фигура.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/
Фотографија: Profimedia


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1