ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/24/21 2:25 PM

(Видео) Фризер претвори куче во жирафа

Габриел Феитоса негува многу кучиња во својот салон за убавина и неодамна доби тешка задача. Голдендудл, раса создадена со вкрстување на пудлица и златен ретривер, на барање на својот сопственик успеа да ја трансформира во жирафа.

Оваа трансформација на куче по име Купер ги воодушеви корисниците на TikTok.

@gabrielfeitosagroomerCoopers dad ask me to make him a 🦒 #giraffe , don’t have to ask me twice 😆 #creativedoggrooming #doggroomerlife

♬ Day-O The Banana Boat Song (From “Beetlejuice”) – Geek Music


Феитоса се појави во емисијата Pooch Perfect и откри дека креативната инспирација ја црпи од емотиконите и видео игрите. Сопствениците обично му кажуваат што сакаат, а тој го презема бизнисот.

“Пораснав на улица, а кучињата ми помогнаа да не западнам во неволја. Дефинитивно ми го спасија животот”, рекол тој.

Преземено од: https://www.index.hr/
Фотографија: TikTok


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1