ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/24/21 11:55 AM

(Видео) Со песната „Плачам за тебе“ и тамбураши погребана пејачката Мерима Његомир

Пејачката Мерима Његомир беше погребана на Новите гробишта во Алејата на заслужните граѓани, со песната „Плачам за тебе“ која ја свиреа тамбураши.

„Ти благодарам, мамо“, извикала ќерката на Мерима додека го спуштале ковчегот, а потоа застана со нејзината слика во рацете, додека нејзиниот сопруг ја чувал да не падне.

Ќерките и синот на Мерима држеле по една црвена роза, додека нејзината сестра носела бела.

Тажната поворка полека се движела кон гробот каде што била погребана пејачката, а музичарите ја свиреа „Тивки ноќи“.

На погребот со патерици се појавила сестрата на Мерима Његомир, Нина Павиќ, бидејќи нејзината здравствена состојба е сериозно нарушена.

Извор: https://www.espreso.co.rs/
Фото: Stefan Stojanović


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1