ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/24/21 8:30 AM

Жителите на штипската населба Сењак за околу еден месец треба да добијат уреден парк

ЈП Исар продолжува со активностите за изградба на нов парк во населбата Сењак. Ова всушност е и единствениот парк во оваа населба, која е густо населена, а има и многу деца.

Директорот на претпријатието, Трајче Здравков, вели дека проектот го продолжуваат од претходната власт, со мали измени.

Како ќе изгледа паркот прочитајте овде. 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1