ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/24/21 8:36 AM

Капетан позитивен на кокаин – Нов скандал во хрватската армија

Капетан на Хрватската војска е позитивна на кокаин, откри вонредниот надзор, а пронајден е во котлите за леење во касарната ”Адмирал флоте Свето Летица-Барба” во Сплит, откри ТВ Нова.
И во овој случај, станува збор за Командата на специјалните сили, елитни специјалци, која се едни од најважните и кај кои и порано е утврдена присутност на дрога, изјавила репортерката на ТВ Нова.

Официјално не е познато дали тој дрогата ја користел додека бил на служба или не,  ниту како  е набавена.

Биле тестирани и некои други членови на  неговото семејство, кои се дел од  хрватската морнарица. Ова е четврти случај во ноември кога при контрола е откриена дрога меѓу хрватската војска.

Фото:  Patrik Macek/PIXSELL


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1