ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/23/21 7:40 PM

После идентификацијата, телата на загинатите ќе бидат пренесени на товар на државата

Министерот Бујар Османи вечерва на прес конференција испрати пораки со сочувство до семејствата на загинатите од сообраќајната несреќа во Бугарија..

-Што и да направиме, не можеме ниту да ја надоместиме, ниту да ја покриеме тагата, рече Османи.

-Она што ќе го направиме е да им овозможиме е достоинство на семејствата на загинаите. Послезавршувањето на идентификацијата на загинатите ќе започне процес за транспорт на телата.

Оливер Спаосвски истакна дека пренесувањето на телата на загинатите ќе биде на товар на државата. Тој на повредените им посака брзо закрепнување и што побрзо враќање во нивните домови кај најблиските. Воедно се заблагодари на институциите во Република Бугарија и Р.С.Македонија за взаемната соработка.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1