ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/23/21 2:30 PM

Граѓани оставаат цвеќиња пред македонската Амбасада во Бугарија

Во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа, пред македонската Амбасада во Софија граѓани положуваат цвеќиња и оставаат свеќи, пренесува МИА.

Во автобусот кој целосно изгоре, починаа 46, а преживеаа седум патници. Автобуската несреќа се случила кај местото Струма.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1