ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/23/21 8:45 AM

Жртвите во сообраќајката во Бугарија се од Скопје, Битола, Струмица и Велес

Жртвите од тешката сообраќајна несреќа, што се случи ноќеска во Бугарија, се од Скопје, Струмица, Битола и Велесе, информира btvnovinite.bg.  Од овие градови била организирана екскурзијата.

Во сообраќајната нерсеќа загинати се 46 патници, а седум успеале да се спасат. 17годишното девојче и шест возрасни патници се примени во болница во Софија и се надвор од животна опасност, пишува btvnovinite.bg

Фото: Фејсбук


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1