ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/22/21 11:06 PM

Северина на прагот на шестата деценија во бикини

Пејачката Северина Вучковиќ моментално ужива на Малдивите, од каде објави фотографија во бикини и воодушеви илјадници свои следбеници.

Таа ја покажа својата совршена фигура, а нејзините обожаватели не штедеа комплименти.

Северина за неколку месеци ќе го прослави својот 50-ти роденден и официјално ќе зачекори во шестата деценија од животот, на која секако и пркоси со својот изглед. Пејачката не крие дека често вежба и се грижи за својот изглед.

Таа во последните месеци беше во центарот на вниманието на јавноста поради наводната љубовна врска со српскиот композитор Филип Милетиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Северина и Филип почнаа да соработуваат пред повеќе од 10 години, кога ги направи нејзините хитови „Бред Пит“, „Узбуна“, „Италијана“ и многу други. Тој тогаш беше во сериозна врска со пејачката Ана Бебиќ, која заврши неславно. Уште тогаш се шпекулираше дали Северина е виновна за раскинувањето со Ана, но и двајцата тогаш тоа го демантираа.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1