ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/22/21 2:35 PM

Ако Иван мора да оди, без дилема и јас би заминала – Јелена Томашевиќ подготвена е поради сопругот да ја напушти Србија

Актерот Иван Босиљчиќ често престојува во Русија поради работни обврски, а неговата сопруга, пејачката Јелена Томашевиќ сега прокоментира како гледа на евентуалното преселување во оваа земја.

– Се може да се реши со љубов, се може да се реши, што и да се случи, се може да се реши со љубов. Што се однесува до заминувањето на Иван во Русија, никогаш немало премногу долги разделби, но кога требаше да снима повеќе од две-три недели, јас и Нина се спакувавме, отидовме таму, не е страшно. Многу ми се допаѓа таму, но не можам да живеам таму. Ако треба, Иван да се пресели таму, тогаш би заминал без дискусија, но подобро е да живеам овде. Градот е убав, таму се е трипати поголемо од овде, не само булеварите, туку се е гломазно. Таму пеев пред неколку години и тоа се некои спомени што ќе ги носам цел живот, тоа чувство да се пее со култен хор е неверојатно – изјави Јелена, која со актерот ја има ќерката Нина, во емисијата „Премиерен викенд – Специјал“.

– Пораснав во семејство во кое мајка ми е многу нежна и главна потпора, а татко ми беше олицетворение на дисциплината, па со текот на годините попушти. Сега, да речеме, не можам да го препознаам татко ми, неговите внуци го направија многу среќен. Но, сакам што беше строг, направија добар баланс, го гледам мојот начин и начинот на брат ми. Нежна сум како мајка ми, но мора да се знаат границите. Здрави граници кои мораме да ги поставиме и на децата и на работа, со колегите, раскажа Јелена.

Преземно од: https://www.kurir.rs/

Фтографии: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1