ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/22/21 10:02 AM

(ВИДЕО) Малиот мармозет од скопската Зоолошка градина се навикува на средината – Опуштен е и јаде самостојно

Најновата актракција во скопската Зоолошка градина џуџестиот мармозет кој ја збогати бејби зоолошката градина веќе се навикува на неговото живеалиште и ужива во друштво на неговите родители.

„Освен што се најмалите мајмунчуња на светот, џуџестите мармозети се и најплашливи. Но, малото бебе веќе се опушти и јаде самостојно без да биде качено на грб кај мама и тато“, информираа од скопската Зоолошка градина и споделија видео од семејството мармозети.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1