ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/22/21 12:14 AM

Љубов која ниту трагедија не ја расипа –  Сопругот на Сара Џесика Паркер одзеде два живота

Актерот Метју Бродерик е 24 години во брак со ѕвездата на „Сексот и градот“ Сара Џесика Паркер. Иако живее повлечен живот далеку од очите на јавноста, актерот е виновен за трагедијата што се случи во 1987 година.
Метју Бродерик не се прослави со неговите улоги, но сите дознаа за него кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век.

Во 1987 година, за време на одморот во Ирска, популарниот актер по грешка преминал на спротивната лента на патот и предизвикал тежок судар во кој загинале Ана Галагер и нејзината мајка Марагерт Доерти. Ќерката имаше 28, а мајката 63.
Метју од несреќата имал скршено ребро и потрес на мозокот. По несреќата тој во разговор со полицијата рече дека воопшто не се сеќава на сообраќајката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)


Бродерик тврдел дека страдал од делумна амнезија, за подоцна да ја признае вината. Иако тој е главниот виновник за несреќата, наместо пет години затвор, поради невнимателно возење е осуден на 175 долари.

Сара Џесика Паркер и Метју Бродерик се венчаа во мај 1997 година. Сара не се омажи во венчаница, туку во црвен фустан. На новинарско прашање зошто не е во бело како сите жени на овој свет, таа рече дека се срами да носи бело.

Извор: pulsonline.rs

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1