ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/21/21 5:04 PM

„Дотерај се малку сестро“- Српски свештеник ги советува изневерените жени(видео)

Српскиот православен свештеник односно монах Арсенија деновиве е топ вест во тамошните медиуми и хит на Твитер поради неговата изјава за брачно неверство.

Монахот Арсеније зборуваше за машко-женските односи и рече дека многу жени му се жалеле дека нивните сопрузи ги изневеруваат.

„Секогаш треба да се грижиш за својот изглед за да бидеш убава и привлечна за него или неа. Не само за време на запознавањето и забавувањето. Знаеш, многу често сме супер и се дотеруваме додека се забавуваме, а после тоа „ах, здраво „Не внимава на себе, таа се здебели, разбушавена… Пуштил стомак, му смрдат нозете, подригнува… до многу полоши работи“, го започна своето излагање свештеникот.

„Мораме да се погрижиме да бидеме секогаш привлечни. Жените доаѓаат кај мене и ми велат: „Маж ми ме изневерува! А јас и велам , дотерај се малку сестро, биди привлечна …“, заклучи тој.

Твитер е полн со клипови од говорот на свештеникот, а „облечете се малку, сестро“ лесно може да стане нова шега на таа социјална мрежа.

index.hr

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1