ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/21/21 10:25 AM

Реми и пораз за македонските селекции на Европското првенство во шах

Во претпоследното, осмо коло на Европското првенство во шах, македонската машка селекција ремизираше 2-2 против Белгија, додека шахистките претрпеа убедлив пораз од Хрватска со 3,5 – 0,5.

Европското шаховско првенство, чиј домаќин е Словенија, завршува денеска со натпреварите од деветтото коло во кое македонската машка селекција за противник ќе ја има Црна Гора, додека шахистките ќе играат против Исланд.

Спроти завршната рунда, македонските шахисти се на 35. место со шест бодови, додека дамите се на 27. место со пет бодови.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1