ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/20/21 4:09 PM

Малку претерала, како замрзната е – Обожавателите загрижени поради изгледот на холивудската актерка

Холивудската актерка Никол Кидман го промовира својот нов филм „Being The Ricardos“ во Њујорк, а многумина забележаа промена на нејзиното лице.

Актерката (54), моментално е во Њујорк каде го промовира својот нов филм „Being The Ricardos“ со Лусил Бол во главната улога, улога за која сите зборуваат може да и донесе Оскар. Но, додека некои ја коментираат новата фантастична улога, други почнаа да ги коментираат промените на нејзиното лице. На најновите фотографии од Њујорк, Никол е подготвена да позира пред фотографите и обожавателите, но некои забележале дека таа нема брчки на лицето и дека изгледа дури и „замрзнато“. Актерката често во интервјуата истакнува дека некои улоги и одземаат многу енергија, па нејзините обожаватели сега коментираат дека можеби токму тоа е причината поради која одлучила да се подложи на ботокс.

„Колку чудно изгледа нејзиното лице“, „Можете да видите дека се обидуваше да се поправи, но сепак можеби малку премногу“, „Мислам дека малку претерала со ботоксот“, „Изгледа малку замрзнато“, се пишуваше на социјалните мрежи. По објавувањето на хит серијата „Breakdown“, сите почнаа да коментираат дека таа се предозирала со ботокс, па се огласија дури и професионални естетски хирурзи. „Изгледа свежо, но сето тоа е резултат на инјекциите вбризгувани во лицето и вратот, кои на лицето му враќаат младешки изглед“, изјави тогаш еден лекар за американските медиуми. Поранешниот сопруг на Никол Кидман, Том Круз, неодамна ги пополни медиумските колумни поради истата причина.

Извор: Вечернји.хр

Фото: Профимедиа, Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1