ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/20/21 10:20 AM

Сончево време со максимални 18 степени

Денеска наутро умерено до значително облачно, во текот на денот облачноста ќе се намали, па попладне ќе преовладува сончево време. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје рано претпладне со значителна облачност, која веќе до пладне ќе се намали и попладне ќе биде сончево. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 15 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1