ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/19/21 7:04 PM

Заев: Таргетот се редовни парламентарни избори, чесно е за граѓаните и за економијата

По завршување на средбата Заев-Гаши, премиерот во дел од излагањето се осврна и на парламентрните избори, односно дали ќе има вонредни парламетарни избори, како што бара опозицијата, или, пак, редовни.

-Таргетот пред нас се редовни парламентарни избори, не вонредни паламентари. Верувам дека и Алтернатива и СДСМ и другите партии може да дојдат на тие избори и никој не може да каже кој ќе победи на тие избори, но дефинитивно за граѓаните и за економијата чесно е да оставиме период од 2.5 години, период да се сработи нешто што ќе носи интерес на граѓаните и на државата, рече Заев


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1