ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/19/21 6:26 PM

Со југо удрил малолетник, го оставил возилото и побегнал – Кривична за 27-годишник од Струмица

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против А.К.(27) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, „неукажување помош на лице повредено во сообраќајна незгода“ и „фалсификување исправа“ и против Ш.Ј.(36) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, информираат од МВР.

На 30.09.2021 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, првопријавениот, управувајќи патничко возило „југо“, удрил во малолетен пешак и му нанел тешки телесни повреди, по што го оставил возилото и заминал.

По преземени мерки било утврдено дека регистарските таблички не биле од неговото возило, односно второпријавениот му ги дал табличките од своето возило.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1