ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/19/21 2:37 PM

(Видео) На младоженецот му се слошило на денот на свадбата, невестата си нашла замена

На популарниот ТикТок профил The Victorian Youngsville објавено е видео од една свадба. Имено, неименуван пар требало да слави за судбоносното „да“, но на младоженецот му се слошило откако добил труење од храна и завршил во болница. Во текот на денот му било подобро, но сепак не можел да присуствува на сопствената свадба. Ова не ја спречило невестата да се забавува, па таа нашла замена.

На местото каде што била закажана свадбата и’ донеле „лажен сопруг“ односно машко кукла во костим со фотографија од нејзиниот сакан на главата. Невестата со куклата играла, пеела, се фотографирала…

Видеото за кратко време стана вирално, а луѓето коментираа дека невестата добро ги насмеала.

@thevictorianyoungsville

he had severe food poisoning & is doing better now! 😅 #weddingtiktok #manifestation #relationships #selfcare #wedding #fyp #horrorstory #weddingfail

♬ SAD GIRLZ LUV MONEY Remix (feat. Kali Uchis and Moliy) – Amaarae & Kali Uchis

Извор: vecernji.hr

Фото: Илустрација / Pixabay


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1