ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/18/21 8:53 PM

Романтична прошетка сами – Ирина Шајк и Бредли Купер се повторно заедно?

Заедно беа четири години, раскинаа пред две години, ја имаат ќерката Леа де Сен и токму поради неа останаа во одлични односи. За да ги видиме заедно на прошетка не е реткост, но мора да признаеме, оваа беше многу блиска …

Една прошетка низ Њујорк е доволна за американските медиуми да пренесат како супермоделот Ирина Шајк и режисерот и актер Бредли Купер се повторно заедно.

Во последните месеци често ги гледаме како се шетаат низ Менхетен, особено во друштво на нивната ќерка, единицата Ли де Сен, поради што и по раскинувањето останаа во одлични односи, но никогаш не биле толку блиски. Миленикот на жените ја држел својата поранешна (а можеби и сегашната) под рака, задоволно смешкајќи се цел пат, додека Ирина ја криела насмевката зад црната заштитна маска, пишува Дејли Меил.

Иако се уште нема официјална потврда, а тоа е доволна причина многумина да го прослават …

Особено што на почетокот на годинава се појавија информации дека Ирина се забавува со американскиот рапер, поранешниот сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест, а гласините дополнително беа отфрлени со тоа што руската манекенка поминала неколку дена во Западен Париз, токму во времето на неговиот роденден.. Но, никој од нив не ја потврди врската и затоа пет месеци подоцна речиси никој не пишува за романсата на долгогодишните пријатели кои се запознале пред десет години на снимањето на спотот за песната „Моќ“.

 

Бредли и Ирина раскинаа пред две години, набргу по неговиот триумф на Оскарите во 2019 година, со филмот што го режираше и глумеше со поп дивата Лејди Гага – „Ѕвездата е родена“.

Нивната заедничка изведба на хитот „Shallow“ предизвика само гласини, бидејќи беа неверојатно романтични, а многумина тврдеа дека таква хемија не може да се одглуми. На Ирина секако не и беше лесно да го гледа од првиот ред, знаејќи дека Лејди Гага е соло девојка и нема што да загуби. Но, набрзо се испостави дека и овие гласини се невистинити и дека двајцата биле само големи пријатели кои создале врвен филм.

И по раскинувањето можеш да бидеш грижлив родител, без меѓусебни драми, докажаа Ирина и Бредли. Таа неодамна го коментираше терминот „сродство“, кој го избегнува.

 

„Никогаш не го разбрав тој израз. Кога сум со ќерка ми, сто проценти сум мајка, а кога таа е со татко ми, тој е сто проценти нејзин татко. Соработката е родителство“, изјави таа неодамна. 50 :50, а Бредли мораше да направи компромис и се пресели од Лос Анџелес во Њујорк поради неговата ќерка.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1