ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/18/21 8:19 AM

Два дена Скопје со посебен сообраќаен режим, избегнувајте го центарот на градот

МВР информира дека поради официјалната посета на полскиот претседател Анджеј Дуда денеска и утре ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

– Апелираме до сите граѓани-учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите  кои  ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај, наведоа од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1